₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Malmal Cotton |
| Print or Pattern | Printed |
| Work | Printed |
| Style | Bagru Print |
| Blouse Piece | With Blouse Piece |
| Saree Length | 6.3 m |
| Width | 44 inches (1.12 m) |
| 4.20 grm | 44 inch |
NEW ARRIVAL
Bagru Block Print Cotton mulmul sarees with blouse
All saree with same blouse
Fabric: mulmul cotton(92*80)
Saree lenght:- 5.5m
Blouse lenght:- 1m
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Print and Pattern | Screen Print |
| Fabric Count | 92x80 |
| Work | Printed |
| Blouse | With Blouse |
| Saree Length | 6.3 m |
| Fabric Type | Mulmul Cotton |
| Origin | Bagru Print |
| Occasion | Casual Wear, Daily Wear, Festive Wear |
| 42 inch | 4.20 grm |
NEW ARRIVAL
Bagru Block Print Cotton mulmul sarees with blouse
All saree with same blouse
Fabric: mulmul cotton(92*80)
Saree lenght:- 5.5m
Blouse lenght:- 1m
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Print and Pattern | Screen Print |
| Fabric Count | 92x80 |
| Work | Printed |
| Blouse | With Blouse |
| Saree Length | 6.3 m |
| Fabric Type | Mulmul Cotton |
| Origin | Bagru Print |
| Occasion | Casual Wear, Festive Wear, Office Wear |
| 42 inch | 4.20 grm |
NEW ARRIVAL
Bagru Block Print Cotton mulmul sarees with blouse
All saree with same blouse
Fabric: mulmul cotton(92*80)
Saree lenght:- 5.5m
Blouse lenght:- 1m
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Print and Pattern | Screen Print |
| Fabric Count | 92x80 |
NEW ARRIVAL
Bagru Block Print Cotton mulmul sarees with blouse
All saree with same blouse
Fabric: mulmul cotton(92*80)
Saree lenght:- 5.5m
Blouse lenght:- 1m
Mobin Ahmad (CEO)
B.K.Enterprises
Plot No. 04, Ghathala Colony, Bagru
Jaipur - 303007, Rajasthan, India