We are a leading of red printed chanderi silk cotton saree, brown printed chanderi silk cotton saree, blue printed chanderi silk cotton saree, green printed chanderi silk cotton saree and printed chanderi silk cotton saree from Jaipur, India.
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Fabric Blend | Pure Chanderi |
| Weave Type | Chanderi |
| Saree Length | 6.3 m |
| Work | Hand work |
| Cotton Type | Pure Cotton |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric | Silk |
| Product Color | Red |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Fabric Blend | Pure Chanderi |
| Weave Type | Chanderi |
| Saree Length | 6.3 m |
| Work | Hand work |
| Cotton Type | Pure Cotton |
| Occasion | Party Wear |
| Prduct Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Product Color | Brown |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Cotton Type | Pure Cotton |
| Pattern | Printed |
| Product Color | Blue |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Fabric Blend | Pure Chanderi |
| Weave Type | Chanderi |
| Saree Length | 6.3 m |
| Work | Hand work |
| Cotton Type | Pure Cotton |
| Occasion | Party Wear |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Product Color | Green |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Fabric Blend | Pure Chanderi |
| Weave Type | Chanderi |
| Saree Length | 6.3 m |
| With Blouse Piece | With Blouse |
| Work | Hand wor |
| Cotton Type | Pure Cotton |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mobin Ahmad (CEO)
B.K.Enterprises
Plot No. 04, Ghathala Colony, Bagru
Jaipur - 303007, Rajasthan, India