Offering you a complete choice of products which include brown printed chanderi silk saree, red printed chanderi silk saree, yellow printed chanderi silk saree, red and white printed chanderi silk saree, green printed chanderi silk saree and pink printed chanderi silk saree.
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Color | Brown |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Red |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Yellow |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Red |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Green |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Pink |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Green |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Color | Purple |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Chanderi Silk |
| Print Style | Dabu Print |
| Work | Hand work |
| Saree Length | 6.3 m |
| Weave Pattern | Chanderi Weave |
| Saree Width | 42 in |
| Blouse Piece | With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Product Color | Black |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Sky Blue |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Color | Neavy Blue |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Red And Grey |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Dark Green |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Work | Hand work |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Dark Brown |
| Patten | Printed |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mobin Ahmad (CEO)
B.K.Enterprises
Plot No. 04, Ghathala Colony, Bagru
Jaipur - 303007, Rajasthan, India