Leading of brown printed maheshwari silk saree, mettalic gey printed maheshwari silk saree, blue printed maheshwari silk saree, cream printed maheshwari silk saree, red printed maheshwari silk saree and black printed maheshwari silk saree from Jaipur.
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric | Silk |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Product Color | Brown |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Saree Fabric | Maheshwari silk |
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Pattern | Hand Block print |
| Work | Hand work |
| Saree Length | 6.3 mtr |
| Blouse Piece | Attached |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Patten | Printed |
| Product Color | Mettalic Gey |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Blue |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Product Color | Cream |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Color | Red |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Black |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Color | Pink |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Grey |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Yellow |
| Patten | Printed |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Print & Pattern | Hand Block Print |
| Work | Hand work |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party Wear |
| Product Color | Red And Black |
| Product Saree Length | 6.30 m With Blouse |
| Patten | Printed |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mobin Ahmad (CEO)
B.K.Enterprises
Plot No. 04, Ghathala Colony, Bagru
Jaipur - 303007, Rajasthan, India